close
تبلیغات در اینترنت
انتقاد آیت الله مصباح یزدی از برخی مداحان و مداحی ها

دانلود رایگان نوحه و مداحی

دانلود رایگان نوحه از مداحان اهل بیت

انتقاد آیت الله مصباح یزدی از برخی مداحان و مداحی ها

انتقاد به جا و بسیار مناسب آیت الله مصباح یزدی از برخی مداحی ها :

گاهی انسان از پخش برخی مداحی ها از صدا و سیما که اشعار آن از لحاظ محتوایی و فنی در سطح پایینی قرار دارد، شرمنده می‌شود که چرا این اشعار درکشوری که حکومت و مذهب آن منتسب به اهل‌بیت(ع) است، پخش می‌گردد.

به گزارش مرکز خبر حوزه،‌ مدیر مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)، شب گذشته، در مراسمی که به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) که با حضور اساتید و طلاب در این مؤسسه برگزار شد، اظهار داشتند:‌ اهل‌بیت(ع) راهنمایان ممتازی بودند که دردهای جامعه را خوب می‌دانستند و راه‌های درمان آن را نیز ارائه می‌کردند

ایشان با بیان این که هر انسان، در صورت داشتن درد، به طبیب مراجعه و به درمان او توجه می‌کند، گفت:‌ متأسفانه امروزه برخی از ما،‌ به ائمه معصوم(ع) در حد یک طبیب هم توجه نمی‌کنیم؛ زیرا معارف نابی از این بزرگواران به دست ما رسیده است، اما در استفاده از آنها خود را بی‌بهره کرده ایم.

آیت‌الله مصباح یزدی ادامه دادند: امروز مشکلات و درد‌های فراوان اخلاقی، خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، معنوی و… در جامعه وجود دارد و مبتلایان به آن نیز فراوان هستند، در این شرایط باید دید که چه تعداد از افراد در شفاخانه اهل‌بیت(ع) وارد شده و از آن بهره‌مند می‌شوند.

* انتقاد از برخی مداحان

ایشان در ادامه با اشاره به حضور گروهی از افراد در عرصه مداحی و ذکر مصیبت اهل‌بیت(ع)، گفتند: برخی از افراد درعرصه‌ مداحی، مرثیه‌سرایی و… به شعرخوانی و شعرگویی اشعاری را قرائت می کنندکه از لحاظ محتوایی و فنی در سطح پایینی قرار داردو گاهی هم که این اشعار از صدا و سیما پخش می‌شود، انسان شرمنده می شود که چرا این اشعار در کشوری که حکومت و  مذهب آن منتسب به اهل‌بیت(ع) است، پخش می‌شود.

ایشان خطاب به این دسته از مداحان و مرثیه‌خوانان تأکید کردند: اگر می‌خواهید از این طریق نان بخورید، کار خوب انجام دهید؛ شما که برای مداحی خود پول می‌گیرید، حداقل ساعتی هم برای تهیه اشعار خود زمان صرف کنید.

*توسل به ائمه(ع) تنها ذکر مصیبت و عزاداری نیست

آیت‌الله مصباح یزدی همچنین با بیان این که برخی در توسل جستن به اهل‌بیت(ع) راه درستی در پیش نمی گیرند، اظهار داشتند: این که توسل به ائمه اطهار(ع) را تنها در ذکر مصیبت و شرکت در مجالس عزاداری اهل‌بیت(ع) بدانیم، اشتباه است. این حداقل کاری است که حتی پیروان ادیان و مذاهب الهی نیز ممکن است به آن روی آوردند؛ در حالی که از شیعه انتظار دیگری می‌رود.

ایشان تصریح کردند: توسل به ائمه اطهار(ع) به معنی ارتباط روحی با آنها است. ما باید بدانیم که هرآنچه خیر به ما می‌رسد، به برکت وجود اهل‌بیت(ع) است و هر نیازی که از ما برداشته می‌شود، به دست آنها است.

عضو خبرگان رهبری ادامه دادند: این که ما ارتباط خود را با اهل‌بیت(ع) قطع کنیم و یا آن را در ذکر مصیبت محدود کنیم، خودمان متضرر می‌شویم.

آیت الله مصباح یزدی در پایان تصریح  کردند: افرادی که از نظر معنوی به جایی می‌رسند، انسان‌هایی هستند که مراقب اجرای حکم خدا هستند، این کار موجب می‌شود تا توسل انسان به اهل‌بیت(ع) درست و کامل‌تر شود.


+ نوشته شده در5 / 12 / 1390ساعت 10:9توسط محمد بربری | | تعداد بازدید : 162

مطالب قبلی

» دانلود مداحی میلاد حضرت زهرا (سلام الله علیها)
» نشانه های بسیار نزدیک بودن ظهور حضرت حجت
» باقي ماندن 5 نشانه از 1200 نشانه‌ آخرالزمان
» تولد دجال آخر الزمان در اسرائیل !!!( +تصاویر)
» تشرف آيت الله خامنه اي محضر مبارك حضرت مهدي
» دانلود دعاي توسل با صداي مداحان معروف
» دانلود زیارت عاشورا صوتی از 12 مداح + متن زیارت عاشورا به صورت PDF + ترجمه فارسی
» زيارت عاشورا با صداي حاج حسن خلج
» رژیم آل سعود و آل خلیفه درباره الحاق بحرین به عربستان سعودی به توافق رسیدند
» دانلود / دعای عهد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

صفحات وبلاگ